Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1187152
MATTA. Semiantik Ghom. Ca 440 x 307 cm.
Matta. semiantik ghom. ca 440 x 307 cm.

Rosamelerad botten med stort polykromt heratimönster. Ljusblå huvudbård med blom- och palmettranka.

Ställvis hårdare slitage, malskador, lagningar. Långsidorna med trampveck.

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Slutpris
5 400
511
566
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
22 jan 11:02
5 400 SEK
22 jan 11:02
5 200 SEK
22 jan 7:55
5 000 SEK
21 jan 18:50
4 500 SEK
20 jan 18:52
4 000 SEK