Allmoge
1187172

HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-tal.

HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-tal.

Tvådelat målat skåp, underdel med räfflade pardörrar och bakomliggande hylla. Överdel med hyllor. Bredd 132, djup 50, höjd 207 cm.

Renoverat och kompletterat. Smärre skador och slitage, torrsprickor.

Utropspris
2 500 SEK