SKÅP, omkring 1900-talets mitt. Plakettmärkt för Treman.

Skåp av betsat lövträ och delvis invändigt fanerat med teak. Fyra dörrar med bakomliggande hyllor, två lådor. Märkt med plakett på bakstycket. Bredd 121, djup 43, höjd 144 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Repor. Märken. Fläckar.

Utropspris
2 500 SEK