GUNNAR WENNERBERG, vas, Kosta, glas, jugend, 1900-talets början, sign.
Signerad Kosta Wennerberg Nr 335. Blått överfång med slipad dekor av blommor och blad. Höjd ca 13,5 cm.
Smärre repor i botten. Rest av etikett.