Design Övrigt
1187862
TAKLAMPA, Swedish Modern 1930/40-tal.
Taklampa, swedish modern 1930/40-tal.

Armaturen klädd i spegelglas med etsad dekor, stomme detaljer i mässing, 6 uttag för lysrör, höjd ca 150 cm.

Skador, slitage, fläckar.

Proveniens

Från blomsteraffär på Karlavägen 24.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
6 000 SEK