FRANCISCO GOYA Y LUCIENTES, efter. 1900-tal. Olja på duk 71 x 58 cm.
Porträtt föreställande skådespelaren Antonia Zarate. Osignerad. 1900-tal. Olja på duk 71 x 58 cm.
Obetydlig ytsmuts. Smärre skrapmärken.
Originalet är målat ca 1810-1811 och finns på Eremitaget i Sankt Petersburg.