PIERRE MIGNARD, hans krets olja på duk
Porträtt - midjebild, oval med förgylld skuren och skulpterad ram i barock, 39 x 32 cm, total mått 54 x 46 cm
Åldersrelaterat slitage. Retuscher. Ram med sprickor/lagningar
Enligt uppgift föreställande Marie Therese de Bourbon, prinsessa Conti.