Pierre Mignard

(Frankrike, 1612-1695)
Pierre Mignard
(Frankrike, 1612-1695)

PIERRE MIGNARD, hans krets olja på duk

Porträtt - midjebild, oval med förgylld skuren och skulpterad ram i barock, 39 x 32 cm, total mått 54 x 46 cm

Åldersrelaterat slitage. Retuscher. Ram med sprickor/lagningar

Enligt uppgift föreställande Marie Therese de Bourbon, prinsessa Conti.

Utropspris
15 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13