Thomas Wallis I, dryckeskanna, silver, London 1769.

Invändigt förgylld. Höjd inkl tumgrepp 19 cm. Vikt ca 720 gram.

Efterdekorerad. Smärre slitage och märken.

Utropspris
6 000 SEK