VICKE LINDSTRAND, vas, "Höst", Kosta, glas, 1950-tal.

Oval, underfång med dekor av stiliserat träd med fallande löv i grönt, rött, orange. Signerad Kosta Lu 2010. Höjd ca 17, bredd ca 11 cm.

Bruksskick, smärre repor.

Utropspris
8 000 SEK