Konst Modern svensk konst
1188834
Hjalmar Eldh
(Sverige, 1881-1953)
Hjalmar eldh, olja på duk, signerad och daterad 1943.

HJALMAR ELDH, olja på duk, signerad och daterad 1943.

"Fiolspelaren". Duk 68 x 65 cm.

Smärre färgbortfall.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
2 500 SEK