Målad skänk med två dörrar och bakomliggande hyllor. Två lådor. Bredd 124, djup 45, höjd 128 cm. Nyckel finns.
Renoverad och kompletterad. Smärre lagningar. Slitage, obetydliga torrsprickor. En dörr och en låda med lås, nyckel passar till dörr. En nyckelskylt saknas.