118913

DIVANBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Divanbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Mahognyfanér, oval skiva med tredelad fot. L 83, b 51, h 73.

Slitage och repor. Blekt fanér.

Utropspris
1 000 SEK