Ek, mahogny med flera träslag, skuren dekor samt intarsia, front med tre dörrar, längd 172, bredd 53, höjd 123 cm Nyckel finns.
Bruksslitage. Repor. Nagg. Märken. Renoverad. Nyckel trög i mittlåset, fungerar dåligt i de två andra låsen (dörrar öppna). Instängd doft