Innehåller handskrivna verser. Två sidor med vers och akvarell signerade Ola Billgren.
Bladstorlek 13x18,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Missfärgningar.
Poesibok tidigare tillhörande Lena Mårtensson, före detta klasskamrat till Ola Billgren.