1190245
YTTERFODER, flintgods, Göteborgs porslinsfabrik, 1910-20-tal.
Ytterfoder, flintgods, göteborgs porslinsfabrik, 1910-20-tal.

Dekor i blått av girlander och rosetter, rund med hänklar, höjd 38 cm.

Krackelyr. Smärre slitage. Missfärgad insida.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
2 500 SEK