TIFFANY STUDIOS, bordslampa, modell 322, New York, 1900-talets början.
Patinerad brons, märkt med modellnummer 322 TIFFANY STUDIOS NEW YORK. Höjd 25 cm exkl ljuskälla.
Slitage, stången med tryckmärken, limrester undertill. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10