Design Övrigt
1191086
Wilhelm Kåge
(1889-1960)
Wilhelm kÅge, vas, stengods, "argenta", gustavsberg.

WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.

Koppargrön glasyr och handmålad silverdekor av fiskar och bubblor. Modellnr 979. Höjd 21 cm.

Smärre slitage, krackelyr och invändig beläggning. Lagat nagg på fot.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Slutpris
1 800
171
190
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
3 dec 19:57
1 800 SEK
3 dec 9:09
1 700 SEK
28 nov 18:43
1 600 SEK
26 nov 18:36
1 500 SEK
26 nov 1:58
1 000 SEK