BYRÅ, Rokoko, Sverige, 1700-talets andra hälft.

Byrå fanerad med alm med flera träslag, tre lådor, beslag av mässing. Bredd 105, djup 59, höjd 80 cm. Nyckel finns.

Skador, slitage och lagningar. Fanerskador, fanerbortfall, sprickor. Kompletterad såsom fanerkompletteringar.

Utropspris
16 000 SEK