Förgylld och bronserad spegel. Signerad NM samt med Stockholms hallstämpel. 156 x 65 cm.
Senare bronsering och förgyllning, senare glas och bakstycke. Smärre skador och slitage, såsom bortfall av förgyllning och smärre torrsprickor.