KANDELABRAR, ett par, silver, svenska importstämlar. 1900-tal.
Stämplade 830S samt svensk importstämpel JLH. Ett par kadelabrar i barockstil med för tre ljus vardera, avtagbar ljusarm. Höjd 31 cm, som ljusstake höjd 18 cm. Fylld fot.
Smärre slitage. Fylling med sprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.