Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst Klassisk konst
1191476
Harry Pennell
(1879-1934)
Harry pennell, olja på duk, signerad.

HARRY PENNELL, olja på duk, signerad.

Pastoralt insjölandskap med figurer i roddbåt. 91 x 72 cm.

Duklagningar, något krackelerad.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Utropspris
6 000 SEK