PARTI BÖCKER, 5 st, bla "Gamla Stockholm" av Claes Lundin och August Strindberg, Stockholm 1882.

"Swedish Tercentenary Art Exhibit 1937-1938", "The Majestic Delaware, the Nation´s foremost historic river" av Francis Burke Brandt, 1929. "Venedig" 2 st, av G. Pauli, 1898.
Häftat exemplar "Fornkunskap och konstforskning" av Konung Gustaf Adolf, 1956, medföljer.

Slitage, skador. Ej helt genomgångna.

Proveniens

Gustaf Wallenberg ( diplomaten Raoul Wallenbergs farfar).

Utropspris
800 SEK