YRJÖ EDELMANN, olja på duk, ej signerad.
Utan titel. 40 x 60 cm.
Smärre skrapmärken längs kanterna.
Troligen inköpt på Galleri Danielsson i Borgholm i mitten av 1980-talet enligt Leif Holmer, Leif Holmer Gallery AB.