Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst Fotografi
1192178
Leif-Erik Nygårds
(Född 1939)
Leif erik nygÅrds, offsettryck, signerad, "marilyn monroe photographed in los angeles at bel air hotel, june 27th 1962".

LEIF ERIK NYGÅRDS, offsettryck, signerad, "Marilyn Monroe photographed in Los Angeles at Bel Air Hotel, june 27th 1962".

Signerat offsettryck med text i tusch uppklistrad på kartong "Norma Jean Baker (Marilyn Monroe) photographed in Los Angeles at Bel Air Hotel, June 27th 1962". Bildmått 51 x 80 cm.

Slitage. Klistrad på kartong. Pappersnötning. Fuktfläckar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T28
Proveniens

Direkt från fotografen till nuvarande ägare.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

6 dagar 4 timmar
3 000
286
310
Utropspris
12 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
20 feb 11:23
3 000 SEK
19 feb 15:56
2 000 SEK
19 feb 15:56
1 000 SEK