Belysning Ljuskronor
1193020
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft.
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med glasprismor, delvis rökfärgade. För åtta ljus, tolv ljuspunkter. Diameter 60, höjd ca 95 cm.

Smärre slitage, smuts, ej funktionstestad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T14
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
9 000
854
949
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
9 dec 15:08
9 000 SEK
9 dec 0:08
8 000 SEK
8 dec 15:27
7 500 SEK
8 dec 14:33
6 000 SEK
6 dec 19:01
3 000 SEK