KANDELABRAR, ett par, brons, senempire, 1800-talets första hälft.

Patinerade och delvis förgyllda. Trepassformad fot. För fyra ljus.
Höjd 51,5 cm.

Åldersrelaterat slitage och patina.

Utropspris
1 200 EUR