Design Möbler
1193231
Carl Malmsten
(1888-1972)
Carl malmsten, soffa, "ulfåsa", 1900-talets mitt.

CARL MALMSTEN, soffa, "Ulfåsa", 1900-talets mitt.

Vitlackerad. Lösa dynor klädda i ylle. Sitthöjd ca 42, längd 205 cm.

Märken. Smärre slitage.

Slutpris
1 800
172
193
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
9 dec 14:44
1 800 SEK
9 dec 14:43
1 750 SEK
9 dec 14:43
1 500 SEK
9 dec 7:15
1 000 SEK
4 dec 11:26
500 SEK