Kakelugnsplattor av glaserat lergods. Varierande mått. 5 stycken med dekor i manganviolett med mått ca 29 x 21-22 cm styck. Största med dekor i grönt ca 32 x 23 cm.
Skador och slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.