Design Möbler
1193301
Le Corbusier
(1887-1965)
Le corbusier, pierre jeanneret, charlotte perriand vilstol, lc4, cassina, italien. 1900-talets senare del.

LE CORBUSIER, PIERRE JEANNERET, CHARLOTTE PERRIAND vilstol, LC4, Cassina, Italien. 1900-talets senare del.

Stomme av förkromad metall samt svartlackerat underrede, sits klädd med koskinn samt lös nackkudde av svart skinn, märkt i ram LC4 74788, längd ca 160 cm

Slitage. Nötskador på skinn.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T9
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
16 000
1 519
1 687
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
6 dec 18:44
16 000 SEK
6 dec 18:42
15 000 SEK
6 dec 18:40
14 000 SEK
6 dec 18:18
13 500 SEK
5 dec 16:47
13 000 SEK