GUNNEL OLIN-GRÖNQVIST, 5+1 delar, porslin, Atelje Arabia, Finland.
Signerade, bla 1976. 1 stort fat och 5 mindre med olika blå dekor, längd 33-60 cm.
Smärre slitage. Missfärgad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10