1193675
FAT, fyra stycken, fajans, 1700-tal.
Fat, fyra stycken, fajans, 1700-tal.

Två i underglasyrblått, en buckelfat, en creme färgad samt en med polykrom dekor. Diameter 28-33 cm.

Skador.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
1 900
180
200
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
4 dec 12:42
1 900 SEK
4 dec 11:45
1 800 SEK
3 dec 19:26
500 SEK
27 nov 17:59
300 SEK