CARL FAGERLUND, taklampor ett par, glas, "Bubblan", Orrefors, 1970-tal.
Etikettmärkta. Kupa i rökfärgat glas. Höjd 17 cm (45 cm inklusive stång och sladd).
Slitage. Bägge med kantnagg och stötmärken nedtill. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10