GUNNEL NYMAN, VAS, signerad G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -52.
Bärnstenstonat och klart glas. Med musch. Signering med syrapenna. Höjd ca 11 cm.
Otydligt signerad. Repor på undersidan.