Dryckeskanna i barockstol. Rik rekiefdekor, fötter i form av lejon. Lock med infälld medaljong med porträtt av Karl XII i profil. Svenska importstämplar. Höjd 18 cm. Vikt 1000 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.