KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, serveringsbord, ur Triva-serien för NK:s Verkstäder i Nyköping, 1960-tal.
Mahogny, två lådor i sarg med draghandtag av mässing. På hjul. Märkt. Längd 80. Bredd 45. Höjd 64 cm.
Slitage. Smärre fläckar. Torkade gummihjul.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10