JARDINJÄR, silver med skål i glas, svenska importstämplar.
En oval skål i rokokostil med uppvängda hänklar, på fyra fötter, med glasinsats med graverad dekor. Längd 47 cm, bredd 25 cm, höjd 21 cm, silvervikt 1422 gram.
Smärre slitage. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.