Allmoge
1194446

BORD, allmoge, 1700-tal.

BORD, allmoge, 1700-tal.

Bord av furu med utfällbar delad skiva på balusterformade ben. Längd 109, bredd 54-107, höjd 76-79 cm.

Slitage, smärre skador lagningar och kompletteringar. Torrsprickor. Skivorna slagna. Rester av målning.

Utropspris
6 000 SEK