Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1194556
Kirsti Tuokko
(Född 1943)
Kirsti tuokko, "kannat kattoon (vihreÄ)".

KIRSTI TUOKKO, "KANNAT KATTOON (VIHREÄ)".

A tergo sign. -13. Olja och spray på plexiglas 205x180 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Galleria Katariina 2015.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Specialist modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Slutpris
19 000
1 810
1 962
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (41 bud)
11 feb 21:32
19 000 SEK
11 feb 21:32
18 500 SEK
11 feb 21:32
18 000 SEK
11 feb 21:32
17 500 SEK
11 feb 19:52
17 000 SEK