Smycken Ringar
1194590
SIGILLRING, 18K guld, karneol, Sverige 1841.
Sigillring, 18k guld, karneol, sverige 1841.

Storlek 21,5/67,8. Total vikt 14,5 g. Karneol ca 27,2 x 19,4 mm.

Åldersrelaterat slitage. Nagg vid kanten på karneolen. Spricka på karneolens undersida. Gravyr.

Frida Nyman
Frida Nyman
+358 (0)50 407 9406

Slutpris
200
2 103
220
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (6 bud)
21 nov 19:08
200 EUR
20 nov 17:12
160 EUR
20 nov 14:30
150 EUR
18 nov 18:55
140 EUR
17 nov 22:56
50 EUR