VÄGGLAMPOR, ett par, Swedish modern, 1900-talets mitt.

Vägglampor av mässing med tygklädda skärmar. En ljuspunkt vardera. Höjd 39, diameter 18 cm.

Slitage, fläckar, märken. Skärmar med smärre skador.

Utropspris
2 500 SEK