Design Möbler
1194889
Arne Jacobsen
(1902-1971)
Arne jacobsen, "sjuan", kontorsstol, fritz hansen, danmark, 1900-talets mitt.

ARNE JACOBSEN, "Sjuan", kontorsstol, Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets mitt.

Klädsel av röd textil. Sitthöjd ca 52, total höjd ca 82 cm.

Bruksskick. Senare omklädd.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - P1
Vera Lind
Vera Lind
Filialchef Malmö
+46 739 400 825

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
5 000
469
519
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
17 nov 21:14
5 000 SEK
16 nov 20:37
4 800 SEK
16 nov 20:37
4 600 SEK
16 nov 20:36
4 400 SEK
16 nov 20:36
4 200 SEK