Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Övrigt
1194967
Stig Lindberg
(1916-1982)
Stig lindberg, vas, fajans, gustavsberg studio.

STIG LINDBERG, vas, fajans, Gustavsberg studio.

Hänkelvas med handmålad blomsterdekor. Signerad F. 115 samt med studiohanden. Djupstämplad Handdrejad Gustavsberg. Fajansmålare Osvalda Deladonne. Höjd 43 cm.

Nagg. Krackelyr. Lagningar på hänkel.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
2 500 SEK