BYRÅ, sengustaviansk stil, 1800-talets slut.

Byrå fanerad med mahogny, tre lådor, beslag av mässing. Skiva av kalksten. Bredd 99, djup 57, höjd ca 90 cm. Nyckel finns.

Slitage, smärre skador. Lagningar. Ett framben löst. Repor, märken, fläckar, smärre fanerbortfall. Nyckel ej i funktion till översta lådan. Skivan med smärre slitage, repor och smärre nagg.

Utropspris
4 000 SEK