STOLAR, 6+2 stycken, gustaviansk stil, 1900-talets slut.

Målade stolar med skuren dekor. Lösa stoppade sitsar. Sitthöjd ca 48, höjd 94-96 cm vardera.

Slitage, smärre torrsprickor, förstärkningar, fläckar. Två stolar instabila.

Utropspris
6 000 SEK