Möbler Stolar
1195039
STOLAR, 6+2 stycken, gustaviansk stil, 1900-talets slut.
Stolar, 6+2 stycken, gustaviansk stil, 1900-talets slut.

Målade stolar med skuren dekor. Lösa stoppade sitsar. Sitthöjd ca 48, höjd 94-96 cm vardera.

Slitage, smärre torrsprickor, förstärkningar, fläckar. Två stolar instabila.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Slutpris
12 500
1 187
1 318
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (39 bud)
9 dec 18:46
12 500 SEK
9 dec 18:43
12 000 SEK
9 dec 18:40
11 500 SEK
9 dec 18:39
11 000 SEK
9 dec 18:39
10 500 SEK