FÅTÖLJER, ett par, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft.

Bronserade stolar med skuren och svarvad dekor. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd ca 44, höjd 85 cm.

Smärre skador och slitage, saknar delvis klädsel och stoppning.

Proveniens

Chateau d'langotiere, Normandie.

Utropspris
2 500 SEK