Bronserade stolar med skuren och svarvad dekor. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd ca 44, höjd 85 cm.
Smärre skador och slitage, saknar delvis klädsel och stoppning.
Chateau d'langotiere, Normandie.