Konst Modern svensk konst
1195757
Yrjö Edelmann
(1941-2016)
YrjÖ edelmann, gouache, 1960-tal, signerad.

YRJÖ EDELMANN, gouache, 1960-tal, signerad

Ung kvinna. Dagmått ca 34 x 54 cm. Passepartout.

Smärre slitage. Smärre fläckar.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - L15
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 12 timmar
1 400
133
148
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 500 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
6 dec 8:09
1 400 SEK
6 dec 7:57
1 300 SEK
3 dec 13:06
1 200 SEK
2 dec 18:50
1 000 SEK