CARL JOHAN SJÖSTRAND & CARL WILHELM NORDGREN (1804-1857) 2 st, olja på duk, signerade och daterade 1839 resp 1840.
"Anders Gustaf Eriksson" (1803-1843) & hans maka "Sofia Bernardina Eriksson" (född Hasselund) (1815-1887). Duk 68 x 56 cm, 69 x 60 cm. Samtida ramar.
Lagningar, något krackelerade.
Mansporträttet av Sjöstrand, damporträttet av Nordgren.