STOLAR, 6 st, Thonet-stil, ZPM Radomsko, Polen, 1900-talets andra hälft.

Betsat böjträ med sits av fransk rotting. Sitthöjd ca 47, total höjd ca 88 cm.

Slitage, märken, torrsprickor. Lagningar kan förekomma. Ett par av stolarna något ostadiga.

Utropspris
4 000 SEK