Allmoge
1196002
BONADSMÅLNING, Sydsverige daterad 1801.
BonadsmÅlning, sydsverige daterad 1801.

Golgatavandringen. 260 x 44 cm.

Skador, uppfodrad på masonit.

Övrigt

Målningen kan attribueras till Anders Pålsson i Trönninge socken, Tönnersjö härad, Halland 1781-1849.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Utropspris
8 000 SEK