119621

TEKANNA, porslin, Kina, 1700-tal.

Tekanna, porslin, kina, 1700-tal.

Underglasyrblå dekor av landskap. H 11.

Tillverkningsdefekter. Litet pip- samt fotringsnagg.

Utropspris
3 000 SEK